Strona główna Stowarzyszenie Wydarzenia Dobre Praktyki 2011

Dobre Praktyki 2011

W tegorocznej edycji konkursu Prezydenta Miasta Radomia „Dobre Praktyki 2011” Kapituła Konkursu przyznała 2 wyróżnienia. Jedno z nich otrzymało je Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt 4 ŁAPY za projekt pn. „Akcje mające na celu pomoc Bezdomnym Zwierzętom z Radomskiego Schroniska”.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w Szkole Muzycznej.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt 4 Łapy organizowało wiele akcji charytatywnych mających na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Jedną z największych była II Niedziela na 4 Łapach, podczas której odbyła się zbiórka żywności oraz niezbędnych artykułów, połączona z prezentacją psów i kotów bytujących w schronisku. Efektem w/w przedsięwzięcia było zebranie 730 kg karmy, smyczy, transporterów, ciepłej odzieży. 20 psów znalazło nowe domy, dwóch właścicieli odnalazło swoje zaginione psy.

Wśród najmłodszych została przeprowadzona akcja „Dajmy schronienie na zimę” polegająca na zrobieniu bud dla bezdomnych psów.

Zostały zorganizowane również „Niedziele Adopcyjne” podczas których zostały zaprezentowane Bezdomne Zwierzęta z Radomskiego Schroniska, a mieszkańcy mieli możliwość adoptowania pupila.

Celem każdej z każdej akcji oprócz zbiórki karmy było również propagowanie świadomości wśród mieszkańców Radomia o losie bezdomnych zwierząt, ewentualnej pomocy, sposobie ich traktowania i zachęcania do adopcji. Stowarzyszenie na co dzień zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom, zamieszkałym w schronisku, jak również znajdujących się na ulicy.

 


maxizoo.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości