Strona główna Stowarzyszenie Wydarzenia Ach co to był za ślub !

Ach co to był za ślub...

1

 

Ach co to był za ślub... chciałoby się zamruczeć albo... zaszczekać. Przełamując utarty tradycją obyczaj ofiarowywania kwiatów Młodej Parze, państwo młodzi poprosili swoich gości, aby ci nie kupowali kwiatów, które wkrótce i tak zwiędną, a uczynione w ten sposób oszczędności wrzucili do puszek kwestarskich, których zawartość posłuży następnie bezdomnym i poszkodowanym przez los i ludzi zwierzętom. W ten właśnie sposób zebraliśmy 719 złotych.

Członkinie naszego stowarzyszenia, z przypiętymi symbolicznie filuternymi uszkami (widać je na fotografiach poniżej...) kwestowały wśród gości składających życzenia Młodej Parze.

Narzeczeni coraz chętniej decydują się na połączenie tak ważnego w ich życiu dnia z akcją charytatywną. Kwiaty szybko więdną, a taka pamiątka na długo pozostanie w pamięci pary i ich gości. Informację o tym, żeby zamiast bukietu przynieść inny podarek, najlepiej zakomunikować gościom podczas zapraszania. A ponieważ pamięć ludzka bywa ulotna, dobrze też przekazać ją w formie pisemnej na samym zaproszeniu.

Po uroczystości zaślubin, a nawet podczas całego wesela, młodzi mogą także kwestować na rzecz wybranej przez siebie fundacji czy stowarzyszenia. Wystarczy tylko uprzedzić weselników i przygotować puszkę na datki.

Poniżej prezentujemy fotografie ze zbiórki podczas ślubu, który odbył się w Jedlni Letnisko. Można na nich zobaczyć nasze uszczęśliwione kwestarki. Raz jeszcze, składamy serdeczne podziękowania. Także w imieniu naszych podopiecznych, którzy nie mogą mówić ale mogą cierpieć. 46
 


apetete.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości