Strona główna Julek

Julek w DS

Cześć, jestem małym przyjaznym psiakiem (wyglądam trochę jak pekińczyk), którego ktoś po 4 latach wspólnego życia postanowił wygonić z domu. Nie potrafię jeszcze sprawnie się poruszać, odkąd pamiętam każdy spacer, każde wyjście sprawia mi niesamowity ból, ale mam szansę na powrót do zdrowia. Tutaj właśnie kieruję swoją prośbę do was.

W najbliższym czasie czeka mnie poważna operacja. W tym też miejscu zwracam się do jakiejś dobrej duszy, która szuka wiernego, bardzo spokojnego, gotowego oddać całe swoje serce przyjaciela na całe życie. Moi właściciele porzucili mnie gdzieś na ulicy, schroniłem się obok przystanku autobusowego, gdzie przez kilka godzin czekałem na kogoś, kto mi pomoże. Znaleziono mnie na ulicy J.Słowackiego, dlatego od dzisiaj swoje wiadomości do was będę podpisywał jako Juliusz. Julek został znaleziony 28 listopada, leżał na przystanku na ul. Słowackiego w Radomiu. Nikt nie reagował.

Psiak został zabrany i zawieziony do kliniki przez Nikolę i Pawła.

Po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego tylnych łapek okazało się że jest kaleką. Julek w tylnych łapach ma aseptyczną martwicę głowy kości udowej. Jest to choroba Legg-calce-perthesa, polegająca na zaniku kości. Pierwsze objawy występują w 4-6 miesiącu u psów małych ras. Wczoraj )Julek przeszedł operację, która trwała ok 4 godzin, polegająca na usunięciu główki kości udowej. Operacji została poddana tylko lewa łapka. Za ok miesiąc można operować drugą. Pozdrawiam i ściskam wszystkimi czterema łapami !

 


Julek ma DS

 


maxizoo.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości