Strona główna Jak pomagamy Edukujemy Spotkanie w Przedszkolu nr 9

Spotkanie w Przedszkolu nr 9

W dniu 20 czerwca 22013 r. zorganizowaliśmy w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Radomiu spotkanie edukacyjne poświęcone kształtowaniu wsród najmłodszych właściwych zachowań w stosunku do zwierząt. Serdecznie dziękujemy kierownictwu i personelowi placówki za umożliwienie nam spotkania z podopiecznymi.


W trakcie zajęć z dziećmi nasi członkowie: Magda Figura, Ola Jaworska oraz Piotr Staniak zapoznali dzieci z najróżniejszymi problemami, które wyniknąć moga w trakcie niespodziewanego spotkania z obcymi psami. Jak zwykle podczas takich spotkań, ważnym elementem było nauczenie dzieci, co należy robić kiedy dojdzie już do najgorszego tzn. bezpośredniego ataku psa.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta mogą interpretować ich zachowania a także w jaki sposób należy interpretować różnorodne reakcje czworonożnych radomian. Obecne podczas spotkania psy ułatwiały praktyczne zgłębienie tajników psiej mowy - wyrażanej zwykle nie w postaci wydawanych dźwięków ale w postawie ciała czy poprzez ruchy ogona i uszu. Doświadczenie wynikające z takich spotkań wskazuje, że starsze dzieci dość łatwo są w stanie zrozumieć specyfikę takiej komunikacji - niejednokrotnie ich intuicyjne odczucia są zadziwiająco prawidłowe i wręcz zaskakujące dla bardziej nastawionych na komunikację werbalną dorosłych.

Pragniemy jednocześnie tą drogą podziękować dzieciom, ich rodzicom oraz personelowi Przedszkola za zebraną dla naszych podopiecznych karmę. Poniżej prezentujemy kilka fotografii wykonanych podczas spotkania.

 

100_6904100_6912100_6930100_6935100_6936100_6945100_6946100_6951

 


maxizoo.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości