Strona główna Jak pomagamy

Jak pomagamy

Spotkanie w Przedszkolu nr 9

W dniu 20 czerwca 22013 r. zorganizowaliśmy w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Radomiu spotkanie edukacyjne poświęcone kształtowaniu wsród najmłodszych właściwych zachowań w stosunku do zwierząt. Serdecznie dziękujemy kierownictwu i personelowi placówki za umożliwienie nam spotkania z podopiecznymi.

Więcej…

 

Spotkanie w przedszkolu Madagaskar

Dnia 26 października 2012 r. Anna Pawlikowska oraz Katarzyna Piasecka, koordynatorki adopcji ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "4 Łapy" spotkały się z dziećmi w przedszkolu Madagaskar w Makowcu - koło Radomia.

Oto relacja Kasi i Ani:

To było niezwykłe spotkanie, dzieci pod okiem opiekunek od ponad tygodnia przygotowywały się do niego. Uczyły się piosenek o pieskach i kotkach, własnoręcznie przygotowały nam podziękowania, a co najważniejsze - opiekunki dużo z nimi rozmawiały już wcześniej o temacie, wprowadzały dzieci w świat zwierząt, mówiły między innymi o psach pracujących i pomagających chorym, o kynoterapii :-)

Dzięki temu dzieci z ogromną chęcią z nami rozmawiały. Zadawały wiele pytań, opowiadały nam o swoich psach. Zwróciło naszą uwagę, jak dzieci w sposób nieskrępowany mówiły o psach które są na łańcuchach, pokazywały długości tych łańcuchów. Pytane dlaczego tak zwierzęta są traktowane -nie wiedziały. Jedynie jedno z dzieci odpowiedziało, że "tata się denerwuje, bo mu pies wchodzi do kotłowni, dlatego ma tak krótki łańcuch".

Więcej…

 

Spotkanie w przedszkolu w Natolinie 08.01.2013

Tym razem w silnej grupie: Kasia, Ania, Patrycja, Piotr i suczka Megi odwiedzamy przedszkole położone przy Zespole Szkól Ogólnokształcących w Natolinie, niedaleko Jedlni Letnisko. Od razu na wstępie furorę robi Megi - dzieci wykazują olbrzymie zainteresowanie bezpośrednim kontaktem z suczką. Ania zaczyna rozmawiać z dziećmi na temat psów. Okazuje się, że dzieci miały styczność z bezdomnością zwierząt, mówiły o tym, a my z kolei podpowiadaliśmy co z robić w takiej sytuacji. Kasia pokazała dzieciom jaką postawę mają przyjąć w razie agresji obcego psa oraz powiedziałyśmy jak poznać, że pies jest zdenerwowany i czego nie należy wtedy robić. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję obronną tzw. "żółwia" i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Więcej…

 

Spotkanie edukacyjne w przedszkolu nr 7

W listopadzie 4 Łapy zawitały w Publicznym Przedszkolu nr 7 w Radomiu - Sadków 7.
Zajęcia poprowadziły nasze członkinie: Katarzyna Piasecka oraz lekarz weterynarii Katarzyna Bajorska.

Więcej…

 

"Podwórko pełne nieszczęścia" na Klwateckiej

11.09.2012 dostaliśmy zgłoszenie o bardzo zaniedbanej posesji na ul. Klwateckiej. Pojechałyśmy na miejsce aby zobaczyć ile i jakich jest zwierzaków. To co zobaczyłyśmy przerosło nasze oczekiwania. Opiekun zwierząt przeszedł udar i leży w szpitalu. Prawdopodobnie nie dojdzie do pełnej sprawności. Zresztą jako zdrowy ( przed udarem ) też nie do końca dawał sobie radę z opieką. Są 4 psy, 4 sunie i 4 szczeniaki, które zostały przez przypadek odkryte w stodole przez Straż Miejską, około 11-12 kotów. W większości łagodne, szukające kontaktu z człowiekiem. Niektórym zwierzętom udało nam się zrobić zdjęcia. Jest też stado kur, kaczek piżmowych i gołębi. I wszystkie funkcjonują na podwórku przypominającym wysypisko śmieci. Zwierzaki zostały praktycznie bez opieki. Potrzebują karmy, opieki weterynaryjnej, a przede wszystkim nowych domów. BARDZO PROSIMY O POMOC !!! A najlepiej o KOCHAJĄCYCH OPIEKUNÓW, którzy dadzą troskliwy DOM.

Więcej…

 
Więcej artykułów…


maxizoo.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości